Eric Scharnowski
Mød vores CEO og Founder, Eric, der udover sin formelle titel, står bag Zapps innovative kurs og er afgørende for at sikre kvaliteten af vores produkter samt indkøb og håndtering af sortimentet.
Eric grundlagde Zapp tilbage i 2020, da han selv som elbilist oplevede manglende opladningsmuligheder på farten og et begrænset udvalg af ladebokse til hjemmeladning.
Kvalitetssikring af sortimentet
Med en mission om at levere kvalitetsprodukter, er Eric i den daglige drift den tekniske ansvarlige hos Zapp.
Han har blandt andet stor indflydelse på produktsortimentet og indkøb af alt fra ladebokse, ladekabler, kabelholder og andet relevant tilbehør til dig som elbilsejer. Han er med til at sikre, at de produkter, der leveres til dig fra Zapp, er af højeste kvalitet, så du får en grøn og ukompliceret opladning med din ladeløsning fra Zapp.
Erics bedste råd til dit valg af ladeboks:
Står du overfor at skulle erhverve en ladeløsning, lyder Erics bedste råd til dig, at du bør tænke langsigtet. I stedet for at falde for nogle af markedets leje løsninger, så husk, at det ofte resulterer i en dyrere løsning på lang sigt. Det sikrer dig en mere økonomisk fordelagtig løsning i længden, hvis du køber din ladeboks.
Ladebokse til hjemmeopladning
Se hele udvalget
Zaptec Go
Kompatibilitet: Passer til enhver bil
Forbindelse: WiFi / 4G
Max effekt: 22 kW
Adgangskontrol: RFID ladebrik/APP
SmartCharge: Ja
Zaptec Go 2
Passer til solceller: Ja
V2G forberedt: Ja
Kompatibilitet: Passer til enhver bil
Forbindelse: WiFi / 4G
Max effekt: 22 kW
Adgangskontrol: RFID ladebrik/APP
SmartCharge: Ja